top of page
IMG_0977.JPG

Ovečci

Amálka

8DSC_0063.jpg

Amálka je naše první ovečka. Měla skončit na talíři jako většina oveček jejího druhu. Byla rodinou ještě s její kamarádkou pořízena na výkrm a podzimní zabití. Naštěstí ale jak už to bývá, našel se člen rodiny, který si ovečky oblíbil a nemohl je nechat zabít natož sníst. Dalo to trochu větší práce několik týdnů přemlouvání, ale nakonec jsme mohli zachránit i Amálku.

Amálka je klidná ovečka, hlazení moc nemusí ale to vůbec nevadí. Taky bych nechtěla, aby na mě furt někdo sahal. Na jméno ale přijde, lidi ji nevadí, ale jakmile z toho nic nemá víc ju nezajímají.

Pogo

Poginka byla zachráněna hlavně pro Amálku, aby nebyla sama. Amálce ovečka opravdu chyběla. Jednou mi napsal pán, že má ovečku, nechce ji, může nám jí nabídnout. V sobotu byl pro ni nachystanej řezník – byl čtvrtek a já v brně. Den na to abychom ovečku zachránili, dobře bereme ji. Pán mi odepsal že chce za ní 1000 Kč. To sem napsala že nemůžeme platit za zvířata, zadarmo nám ji ale rozhodně nedá! Odepsal mi pán.. že ji teda zabije. No tak to ne, už o ní vím, to by nešlo. Druhej den valíme pro Amálku až k polskejm hranicím 4 hodiny z Brna a 3 hodiny na Louku. No pěknej výlet. Poginka je ale doma, je naše, je v bezpečí.

S Amálkou se zkámošily hned. Teď jsou pořád spolu. Štastné a svobodné ovečky.

21DSC_0925.jpg

Emílek

bottom of page