top of page
  • Obrázek autoraTony

O tom, jak Tony se na Louce zjevil

Ahoj přátelé,

mé jméno je Tony a pocházím z našeho krásného stověžatého hlavního města Prahy. Je mi 33 a už pěknou řádku let žiji tak trochu(no spíše hodně) alternativně. Zajímám se o duchovní pokrok a žiju v Teďku. Ze zálib vypíchnu poker, což je má velká láska už přes 16 let a ₿itcoin, respektive celý krypto cirkus. Nemusím těstoviny, koriandr a stále mi nechutná čaj :-D

Jednoho krásného dne jsem na instagramu objevil příspěvek ve kterém Život na Louce shání akutní pomoc. Rozlil se potůček a celá Louka byla pod vodou.

Nu neváhal jsem a nabídl jsem okamžitou pomoc a druhý den jsem seděl ve vlaku do Kolína a následně do Golčáku, kde na mně čekala Kačenka s Feluškou. Už v autě zmínila, že na Louce stejně zůstanu. Můj původní plán byl týden tu pomoci, zúčastnit se víkendové brigády a vrátit se zpět na kouzelné místo pod Kunětickou horou na Pardubicku. Louka mě od prvních okamžiků uchvátila. Ta šťastná Zvířátka, ti užasní Lidé, ta Příroda. Pokud budou Lučníci souhlasit měl jsem jasno, zůstanu. Tady je to místo, které mě teď potřebuje a já jej.

První týden jsem tu byl pouze s Ifkou. No klobouk dolu. Na Louce uprostřed lesa neznámým divnotýpkem :D

Po brigádě mi bylo nabídnuto, abych tu zůstal. Neváhal jsem. Psal se červenec 2021.


Od té doby se tu změnila hromada věcí. Vrátil se Tom, přibyli noví zvířecí obyvatelé, Louka se nám pomalu nejen rozlohou rozrůstá. Po pár týdnech jsem prohlásil : “Louka je pro někoho ráj a pro někoho peklo.”

S příchodem zimy se vše dost ztížilo. Z Louky se nám stala bažina, Slunce se nám schovalo za temné mraky, zdraví a nálada začala ochabovat. Absence soukromí, neustálá zima, vítr, led, sníh… nám moc nepomáhá a právě v těchto nejtěžších dobách teprve oceníte láskyplné obětí či pár hřejivých slov, které vám opět pomůžou do Teďku.


Už to bude 8 měsíců co jsem na Louce. Za tu dobu mám ranec zážitků, poznal jsem užásné Bytosti a v neposlední řadě se naučil hromadě užitečných věcí. Co bude dál ví jen Bůh. Ale já vím, že to bude to nejlepší, co může přijít. Plánů máme více než dost.

Louka je pro mně místo, kde se mohu realizovat, učit se, tvořit. A hlavně někomu pomoci.

Rozhodně nejsem bezchybnatý. Tím se Všem Bytostem z celého srdce omlouvám. Louka je a bude pro mně Rájem.

Tak to je něco málo o mně;)

Děkuji moc celé Luční crew- Ifce, Danovi, Tomovi, Kačí a Kubíkovi za pomoc a trpělivost.


286 zobrazení

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Asi po měsíci na Louce, za námi v podvečer někdo přicházel, poznali jsme to podle štěkajících psů, jsme si s Tomem mysleli, že je to někdo kdo jen Loukou prochází. Jenže dotyčná osoba se zastavila pro

bottom of page